Tarkett Starfloor click Ultimate rigid vinylové dílce v akci

Rozšíření sortimentu!

Výrobce Tarkett v roce 2019 rozšířil nabídku žádaných dílců click o další moderní materiál. Jedná se o materiál RIGID LVT s technologií RCC (rigid composite core), extrémně odolným povrchem (Ultimate Pur) a integrovanou akustickou podložkou (19dB). Tento materiál je vysoce odolný jak z hlediska rozměrové stálosti díky RCC technologii, tak na povrchu díky ultimátní PUR ochraně, která zajistí dokonalý vzhled i při extremním zatížení a provozu. Společně s výrobcem Tarkett tak přinášíme jen to nejlepší. 

Díky technologii RCC je tento materiál vhodný i do prostor s velkými francouzskými okny, kde teplota přes den dosahuje velkých hodnot (standardně se dá naměřit i 70-80°C) a standardní materiál by mohl vykazovat problémy. Zámky u dílců jsou vodotěsné, tedy lze instalovat do prostor se zvýšenou vlhkostí. Kolekce nabízí celkem 15 dekorů (12 dekorů imitace dřeva a 3 dekory imitace kámen). Povrch dílce kopíruje reálnou strukturu materiálu a díky technologii Embossing register je povrch k nerozeznání od přírodního materiálu. 

Není Rigid jako Rigid aneb když nejde o kvalitu jen o cenu

Jakožto přímý dovozce podlahovin se již od roku 1997 snažíme nabízet vždy něco lepšího za co nejvýhodnější cenu, tedy se snažíme o ideální poměr cena/výkon. V posledních letech se bohužel nabídka podlahovin zdá být více než přesycená materiály, které útočí hlavně na cenu, nikoli však na další atributy. Aktuálně se tak můžeme setkat s takzvanými Rigid nebo SPC vinyly skoro na každém rohu, rozdíl nabídky je pouze v ceně, většina velkoobchodů a řetězců dováží tyto materiály z Číny a označení Rigid nebo kvalitní SPC je zde spíše jako lákadlo na klienta než označení kvality nebo vlastnosti materiálu. Když už hledáme výrobek ve vyšší cenové hladině, měli bychom být více než obezřetní a seznámit se detailně s tím, co materiál umí a nejen jaké nese označení.

Pouze ověřené kvalita - nikoli jen prodat a vydělat

Za poslední roky jsme si zkusili více druhů materiálů a testovali jsme od výrobců, co nabízí. Jaký je výsledek? Známá fráze cena vždy odpovídá kvalitě je na místě a rozhodně bychom nikdy podlahu neměli vybírat podle nízké ceny. Spousta materiálů nás zklamala a ne vždy parametry produktu splňovaly, co se od nich čekalo. Proto jsme se rozhodli mít v nabídce vždy jen to, za co se můžeme sami postavit a ne jen to, čeho se rychle a hodně prodá jako to dělá většina velkoobchodů a řetězců. 

Co už dneska prostě nestačí?

Pokud nese výrobek označení bez přítomnosti flalátů a různé další ekologické certifikace je to dneska bráno už jako standard. Měli bychom se spíše soustředit na to, zda je výrobek označený jako A+ a zda má nízký obsah emisí. Důležitější jsou však parametry jako povrchová úprava, rozměrová stabilita, nášlapná vrstva, kvalita integrované podložky a hlavně kvalitní a stabilní zámkový spoj, který nám od začátku určuje, jak moc kvalitní výrobek za dané peníze kupujeme. 

*celková tloušťka 6,5mm, nášlapná vrstva 0,55mm (třída zatížení 23/33/42)

*zkosené hrany 4V u všech dekorů

*rozměr dílců imitace dřevo 176x121,3cm - balení 1,28m2

*rozměr dílců imitace kámen/dlažba 60x30cm - balení 1,26m2

*akční promo cena do 31.3.2021

Akční cena 789,- Kč/m2 bez DPH 

Odkaz na kolekci Starfloor Click Ultimate